Jak dbać o siebie, żeby chudnąć?

Pragniesz zrzucić nadmiar kilogramów lub przejść na zdrowy tryb życia? W jaki sposób osiągnąć idealną sylwetkę? Niezmiernie istotna jest właściwie dopasowana dieta, która wyklucza tuczące produkty.

Co jeść, żeby nie przytyć?

Podstawową zasadą zbalansowanej diety jest umiar i zdrowy rozsądek. Nawet jeśli będziemy się żywić wyłącznie warzywami i owocami, nie możemy sobie pozwalać na zjadanie ich bez ograniczeń. Każdy pokarm ma przecież konkretną wartość energetyczną.

Przede wszystkim należy zrezygnować z produktów mocno przetworzonych, fast foodów oraz alkoholu, które dostarczają olbrzymią dawkę tak zwanych pustych kalorii.

Warto jeść regularnie, w niewielkich porcjach, unikając posiłków zjadanych w godzinach nocnych. Nie można również podjadać przekąsek między głównymi posiłkami. Paluszki, chipsy i popcorn muszą odejść w niepamięć.

Dieta i co oprócz niej?

Sama dieta to jednak nie wszystko. Oprócz niej należy również zmienić tryb życia i zacząć być bardziej aktywnym. Warto znaleźć sport, którego uprawianie będzie nam sprawiało przyjemność. W innym razie zazwyczaj można szybko się zniechęcić do wysiłku, jeśli nie lubimy tego, co trzeba wykonywać.

 

Możesz również polubić…