Życie w mieście

Zgiełk, szum ulic oraz ciągły bieg na ulicach miast bez chwili tchu, to zaledwie kilka niedogodności z jakimi spotkamy się podczas codziennej monotonii miejskiej.
Jak to wpływa na nasze zdrowie?
Z pewnością niekorzystnie, natłok pracy, ciągła gonitwa za kolejnymi to wyzwaniami powoduje, iż większość czasu przebywam w stresie. Stojąc w korku czy mając terminy w pracy do zrealizowania, wszystko to powoduje, iż ciężko w natłoku tygodniowych obowiązków nam zwolnić i odetchnąć pełną piersią. Stres powoduje wiele chorób, obarczyć nim możemy między innymi depresję, nerwicę, problemy żołądkowe czy spięcia mięśniowe, a długotrwałe wydzielanie kortyzolu czyli hormonu stresu może powodować wypalenie nadnerczy oraz spore powikłania zdrowotne.

 

Smog, powietrze którym oddychamy w mieście truje nas każdego dnia, jak pozbyć się toksyn z organizmu? W momencie kiedy zadbamy o nasze zdrowie poprzez zmianę nawyk żywieniowych, lub staniemy się stałymi bywalcami na siłowni i saunie, możemy liczyć na poprawę naszej kondycji, lecz w natłoku obowiązków o to ciężko. Zioła oczyszczające to kolejna z opcji i faktycznie w połączeniu ze zdrową dietą może okazać się ona skuteczną lecz nic to nie zmieni w aspekcie jakości powietrza którym oddychamy.

Możesz również polubić…