Silniki VW Fox: Rodzaje, parametry i osiągi

Silnik to jedna z najważniejszych części samochodu. To on zapewnia mu moc, siłę napędową i osiągi. Nie inaczej jest w przypadku VW Fox, którego silniki są znane ze swojej niezawodności i solidności. Przedstawiamy rodzaje, parametry i osiągi silników tego modelu.

1. Rodzaje silników VW Fox

W samochodzie VW Fox możemy znaleźć dwa rodzaje silników:
– benzynowy o pojemności 1.2 l i mocy 60 KM,
– diesel o pojemności 1.4 l i mocy 75 KM.

2. Parametry silników benzynowych i diesel

Silnik benzynowy o pojemności 1.2 l generuje moc 60 KM przy 5 000 obr./min, a jego moment obrotowy wynosi 108 Nm przy 3 800 obr./min. Jest on wyposażony w układ zasilania benzyną, co wpływa na mniejszy moment obrotowy w porównaniu z silnikiem Diesla.

Silnik Diesla o pojemności 1.4 l generuje moc 75 KM przy 4 000 obr./min, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 195 Nm przy 1 800 obr./min. Jest on wyposażony w układ wtryskowy Common Rail, dzięki czemu charakteryzuje się większym momentem obrotowym oraz lepszymi osiągami w niższych prędkościach niż silnik benzynowy.

3. Osiągi silników VW Fox

Osiągi samochodu zależą między innymi od rodzaju silnika i jego mocy. W przypadku VW Fox, diesel charakteryzuje się lepszymi osiągami, zwłaszcza w niższej prędkości.
– Silnik benzynowy VW Fox przyśpiesza od 0 do 100 km/h w czasie 14,2 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 155 km/h.
– Z kolei silnik Diesla, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 13,5 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 170 km/h.

4. Silnik bezawaryjny

Silniki VW Fox są znane z ich niezawodności i solidności. Właśnie dlatego VW Fox cieszył się dużą popularnością wśród kierowców, którzy cenią sobie niezawodność i oszczędność.

5. Podsumowanie

Silniki VW Fox odznaczają się niezawodnością i solidnością. W samochodzie tym możemy znaleźć dwa rodzaje silników: benzynowy o pojemności 1.2 l i mocy 60 KM oraz diesel o pojemności 1.4 l i mocy 75 KM. Osiągi samochodu zależą między innymi od rodzaju silnika i jego mocy. Dzięki wyjątkowej niezawodności silników VW Fox, ten samochód zyskał serca wielu kierowców, którzy docenili jego innowacyjność i oszczędność.

Możesz również polubić…