Fotelik dla starszych dzieci: Bezpieczeństwo i wygoda w podróży

Współczesny styl życia wymusza liczne podróże, nie tylko w ramach wakacyjnych wyjazdów, ale również w codziennym życiu. Bezpieczeństwo i wygoda w podróży to kwestie, na które szczególną uwagę zwracają rodzice małych dzieci. Jednak też rodzice starszych dzieci, którzy poza wakacjami czy weekendami, wiążą wiele dni nie tylko związanych z wyjazdami, ale również przewozem dzieci np. na basen, na trening, na wakacyjny oboz etc. Dlatego warto zatroszczyć się o odpowiednio dobrany fotelik – również dla starszych dzieci – rozwija to nie tylko kulturę biznesową, ale również troskę o drugiego człowieka.

Bezpieczeństwo w podróży
W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w podróży. Do momentu ukończenia 150 cm wzrostu dziecka, jego podróżowanie w trakcie jazdy wymaga zastosowania odpowiednio dobranego do wieku fotelika samochodowego. Foteliki dla starszych dzieci, to modele skierowane dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, lub dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg. W tym przypadku, warto postawić na modele, które posiadają wysoką klasę bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrany do dziecka fotelik pozwoli nie tylko na bezpieczne dostosowanie do jego wzrostu, ale również zapewni mu ochronę w przypadku zdarzenia drogowego.

Wygoda dziecka podczas jazdy
Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelika dla starszych dzieci, jest wygoda dziecka podczas jazdy. W przypadku starszych dzieci, bardziej rozwiniętego korpusu i kości, warto wybrać modele, które zapewnią dostatecznie dużo miejsca dla dziecka, oraz dodatkowo ułatwią potrzebę swobodnego ruchu. Jest to szczególnie ważne w przypadku dłuższych tras, gdzie dziecko nie może odczuwać dyskomfortu, który uniemożliwi mu komfort jazdy.

Regulacja fotelika
Odpowiednio dobrany fotelik dla starszych dzieci powinien mieć minimum kilka poziomów regulacji. Przed zakupem ważne jest dokładne przymierzenie fotelika do samochodu, w którym będzie używany. W przypadku fotelików rosnących, istotne jest, aby można było regulować ich szerokość. Dobrze dobrany fotelik powinien zapewnić dziecku wygodę i regulację – tak, aby należał on idealnie do dziecka, nie tylko teraz, ale również w czasie jego wzrostu.

Wentylacja i higiena
Wentylacja oraz higiena, to kolejne kwestie warte uwagi przy wyborze odpowiedniego fotelika dla starszych dzieci. Warto postawić na modele, które wyposażone są w dodatkowe pasy zapobiegające przemieszczeniu dziecka przy nagłym hamowaniu. Zadbamy w ten sposób, nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o wygodę i higienę dziecka. Warto powierzyć wybór specjalistom w tej dziedzinie, którzy znają się na doborze odpowiednich rozwiązań.

Podsumowanie
Jadąc z dzieckiem, niezależnie od jego wieku, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na wybór fotelika samochodowego. Warto postawić na modele skierowane wyłącznie dla starszych dzieci, które posiadają odpowiednią klasę bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrany fotelik nie tylko zapewni dziecku bezpieczeństwo, ale również wygodę podczas jazdy. Warto zwrócić uwagę na jego regulację oraz wentylację i higienę – aby podróż z dzieckiem była jak najbardziej komfortowa, także dla rodziców.

Możesz również polubić…