Turcja – przepis na udane wakacje

Na rynku branży turystycznej nastąpił prawdziwy boom na wyjazdy do Turcji. Ceny lotów ze względu na popularność tego kierunku spadają z roku na rok, dzięki temu także biura podróży mogą swoje ceny obniżać. Pomimo tego, że kraj ten nie jest zalecany do odwiedzania, wakacje w Turcji są przez Polaków bardzo chętnie wybierane.

Popularne destynacje

Są cztery podstawowe miejsca wybierane przez turystów zmierzających na wakacje w Turcji (sprawdź: http://www.jeszczedalej.com.pl). Należą do nich: Stambuł, Kapadocja, Pamukkale i Antalya. Każde z nich oferuje innego rodzaju atrakcje. Stambuł to niegdysiejszy Konstantynopol. Miasto przesiąknięte historią i niezwykłymi zabytkami. Rzesze zwiedzających kierują się w stronę świątyni Hagia Sofia i Błękitnego Meczetu. Pałac Topkapi też jest jednym z tych miejsc, które trzeba zobaczyć. Koniecznie trzeba odwiedzić Kryty Bazar. Mnogość przypraw, owoców i bibelotów to niezwykła odmiana dla tego, co znamy z Polski.

Przyrodnicze opcje

Kapadocja znajduje się w Turcji środkowej. Znana m.in z miasta Ortahisar wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza uroczymi miasteczkami są elementy przyrodnicze jak np. Park Narodowy Göreme, znany ze skalnych kościołów. Turyści kierują swoje kroki w stronę unikatowego podziemnego miasta Derinkuyu. Największą atrakcją Pamukkale są wapienne osady, tworzące zjawiskowe baseny. Czekoś takiego prawdopodobnie nie zobaczycie w żadnym innym miejscu na świecie. Są tam także baseny termalne. To idealne miejsce dla tych, co lubią luksusowe wakacje w otoczeniu cudów natury.

Miejskie życie

W Turcji życie toczy się także w metropoliach. Do najczęściej odwiedzanych miast w tym kraju należy Antalya. Miasto znajduje się w części południowo-zachodniej. Można zwiedzić starówkę i ciekawe pozostałości z dawnych czasów. Prawdopodobnie ci, którzy kierują się na wakacje w Turcji właśnie do tego miasta, będą korzystali z pięknych plaż i licznych kurortów. Kąpiele w morzu, długie spacery po plaży, a wieczory przy pysznych drinkach w restauracji – tego oczekują wszyscy turyści.

 

Możesz również polubić…