Najciekawsze miejsca w Bułgarii – poznaj je

Bułgaria – to warto wiedzieć

Polacy bardzo chętnie wybierają Bułgarię, jako cel wyjazdów urlopowych. Nic w tym dziwnego, bowiem Bułgaria jest piękna, plaże czyste, ceny niskie a jedzenie godne spróbowania. Większość powierzchni tego kraju to tereny górskie oraz wyżynne. Blisko wybrzeża panuje klimat wilgotny, a w środkowej części kraju klimat ciepły. Lata są ciepłe i słoneczne, idealne na urlopy oraz zwiedzanie. Bułgaria co zwiedzać? Podpowiadamy w kolejnych akapitach tego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Zwiedzanie Bułgarii – lista miejsc

Jeśli szukasz inspiracji w kwestii zwiedzania Bułgarii, jesteś w dobrym miejscu. Oto lista miejsc, które warto odwiedzić podróżując po pięknej i klimatycznej Bułgarii:

  • Kranevo – idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Jest to urokliwa wieś, której nie wypełniają turyści. Można skorzystać z basenu olimpijskiego, sauny, basenów z wodą mineralną czy sali fitness. Hotel Therma Eco oferuje takie właśnie możliwości.
  • Złote Piaski – czyli najpopularniejszy kurort. Jeśli chcesz uniknąć zgiełku i hałasu, nie jest to odpowiednie miejsce. Z pewnością dobrze poczują się tutaj rodziny z dziećmi, gdyż miejscami woda jest naprawdę płytka. W pobliżu promenady znajdują się liczne bary, gdzie można napić się orzeźwiającego napoju. Warto wspomnieć o tym, że plaża jest bardzo czysta.
  • Sofia – jeśli jesteś fanem historii, na pewno nie zawiedziesz się podróżując w tym klimatycznym miejscu. Znajdziesz tutaj wiele zabytków, muzeów oraz piękną Cerkiew Bojańską. Zwiedzanie z pewnością trochę Cię zmęczy, jednak okoliczne kawiarnie i klimatyczne restauracje zadbają o zadowolenie Twoich kubków smakowych.
  • Pałac i ogród botaniczny w Bałcziku – widoki naprawdę robią wrażenie. Z pewnością warto umieścić to miejsce na liście do zwiedzania.
  • Rezerwat Przyrodniczy Pobiti Kamani – znany także jako kamienny las. Piaszczyste wydmy i kamienne kolumny tworzą niesamowity klimat jak ze snu. Miejsce znajduje się w odległości około 30 kilometrów od Warny.
  • Niebieskie Skały koło Slivenu – rezerwat górski, idealne miejsce dla tych, którzy lubią odpoczywać na łonie natury i podziwiać piękne widoki

Możesz również polubić…