Indonezja – piękna niezależnie od pory roku

Na świecie jest tyle pięknych miejsc, że czasami trudno zdecydować się i wybrać destynację idealną na odpoczynek i zwiedzanie. Jeśli Ty również zastanawiasz się, gdzie tym razem warto się udać, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się, dlaczego warto zwiedzić Indonezję i o czym należy pamiętać przed planowaniem podróży. Zapraszamy do lektury.

Indonezja atrakcje

Indonezja oferuje wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zastanowić się nad odwiedzeniem miejsc takich jak:

  1. Wyspy – nie brakuje tutaj malowniczych widoków i czystych plaż, na których można poczuć się jak w raju. Jeśli szukasz miejsca na wylegiwanie się w słońcu i przyjemne kąpiele, indonezyjskie wyspy spełnią Twoje oczekiwania i pozwolą na relaks i odpoczynek.
  2. Pola ryżowe – chociaż nie dla każdego będą atrakcją, na pewno warto polecić je osobom, które dobrze czują się w otoczeniu pięknej przyrody. Pola ryżowe są ogromne, wyglądają niesamowicie.
  3. Wulkan Bromo i Krakatau – jedne z największych atrakcji Indonezji, które co roku przyciągają tłumy turystów. Wulkany obrazują potęgę przyrody, warto zobaczyć je na żywo w Indonezji.
  4. Małpi Las – te urocze zwierzaki można spotkać w pobliżu głównych alejek. Otoczenie jest bardzo przyjemne, a zieleń i rzeźby robią niesamowite wrażenie na osobach zwiedzających. Wycieczka do Małpiego Lasu to dobra zabawa zarówno dla maluchów jak i osób dorosłych.
  5. Tirta Gangga – czyli niesamowite wodne ogrody. Widoki są imponujące, moc kolorów, egzotyczne ryby i szum wody pozwalają się zrelaksować i zyskać wiele pozytywnej energii do działania.

Indonezja – o tym warto pamiętać

Planując podróż do pięknej Indonezji, warto pamiętać o kilku ważnych aspktach:

  1. Indonezja jest dobra o każdej porze roku. Klimat jest tutaj zróżnicowany, a więc niezależnie od pory roku można znaleźć miejsce, które uraczy nas słoneczną pogodą i przyjemnym klimatem.
  2. Indonezja jest strefą malaryczną. Warto uważać na miejsca, w których ryzyko jest podwyższone.
  3. Aby wyruszyć w podróż do Indonezji potrzebujesz paszportu.

 

Możesz również polubić…